Home

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego 2016

12 marca w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach uczestniczyło 253 zawodników i zawodniczek z 35 klubów. Najlepiej z naszej reprezentacji zaprezentowała się Adrianna Mrówka, która zadebiutowała w walkach pełnokontaktowych w kat.seniorek -55kg, gdzie wywalczyła srebrny medal. W drodze do finału pokonała b.bobre i utytułowane zawodniczki Natalię Wódka z Konstancina Jeziorna i Ewelinę Mirosław ze Szczytna. W walce finałowej uległa przez wskazanie Sylwii Jocz z Olsztyna. Drugi medal koloru brązowego wywalczył w Paweł Skarul, który startował w kat.młodzików -60 kg. Mieliśmy również reprezentantów w kat. junior Kwaśniewski Jakub +75kg oraz Sebastian Archacki -75kg, którzy zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Mieliśmy również swój akcent organizacyjny przy uroczystym otwarciu zawodów nasi sensei: Rafał Czerniewski i Krystian Archacki wykonali efektowny pokaz technik samoobrony, a sensei Jarosław Kwaśniewski został powołany do składu sędziowskiego.

komentarz trenera-sensei Andrzej Litwin - ogromnym przeżyciem dla mnie był start Ady Mrówki w seniorkach i z przyjemnością oglądałem te pojedynki mając świadomość, że Ada jest jeszcze młodzieżowcem, a doskonale radzi sobie z seniorkami. Tym występem wywalczyła sobie prawo do udziału w Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbędą się 9 kwietnia w Chełmie.Paweł Skarul również zasługuje na wyróżnienie to jego drugi medal w MMM, ale temu zawodnikowi wróżę dobrą sportową przyszłość. Oczywiście szkoda, żę Sebastian i Kuba nie przeszli do strefy medalowej, ale to są zawody i potrzeba odrobinę szczęścia, a tu akurat zabrakło.
                                                       serdecznie gratulujemy zawodnikom i czekamy na dalsze sukcesy, osu!