Wiesław Gwizd 5 Dan - Branch Chief

Tarnowski Klub Karate Kyokushin

 

 

Historia Tarnowskiego Klubu

 

Tarnowski Klub Sportowy „Kyokushin Karate” powstał w 1977 roku. Początkowo była to sekcja karate przy Zarządzie Wojewódzkim TKKF. Zainteresowanie było duże zarówno ze strony młodzieży jak i dorosłych, a treningi prowadził Wiesław Czwórnóg.

 

Z biegiem czasu sekcja przy ZW TKKF przekształcała się w profil klubu sportowego. Zawodnicy tarnowskiego klubu na różnego rodzaju zawodach zdobywali medale. Te sukcesy przyczyniły się do rozwoju klubu oraz jego reklamy w Polsce.

 

Klub z czasem się rozwijał i zdobywał doświadczenie oraz nowe kontakty w Polsce i zagranicą.

Klub rozwijał się szybko.. Zaczął organizować  wiele obozów szkoleniowych w Szczytnie, Krynicy, Rytrze, Ustroniu Morskim i Solinie, audycji radiowych i telewizyjnych, pokazów Karate, "turniejów gwiazdkowych", Mistrzostw Polski Południowej, pogadanek, prelekcji w szkołach i kursów samoobrony.

Obecnie prezesem i głównym instruktorem klubu jest sensei Wiesław Gwizd 4 dan, bardzo doświadczony instruktor posiadający wyższe wykształcenie oraz  uprawnienia instruktora walki policyjnej, egzaminatora Polskiego Związku Karate oraz uprawnienia sędziego międzynarodowego.

Obecnie klub rozszerza swoją działalność poza granice miasta Tarnów i rozwija swoje filie w wielu miejscowościach.