Kenji Midori
Urodził się 18.04.1962 roku w Anami Oshima w Japonii. W roku 1978 zaczął naukę karate. Od początku ciężko trenował i w niedługim czasie zaczął osiągać sukcesy w turniejach. W 1985 r. zdobył 1. miejsce na II. All Japan Wright Division Tourtment w wadze lekkiej. W tym samym roku na XVII All Japan Tourtment otrzymał nagrodę za Ducha Walki. W 1987 r. na Mistrzostwach Świata otrzymał tytuł najlepszego technika.
W 1991 roku zwyciężył w V. Otwartych Mistrzostwach Świata. Był to wielki sukces. Kenji Midori jako zawodnik wagi lekkiej (wzrost 165cm, waga ok. 75kg) pokonał zawodników wyższych i cięższych od siebie. Udowodnił tym samym siłę tego stylu karate, który pozwala małemu pokonać dużego, uczynić niemożliwe możliwym. Midori wypracował sobie przez lata perfekcyjną technikę, szybkość, swobodę i elastyczność poruszania się, czucie dystansu, jednocześnie rozwijając w sobie niezłomnego ducha walki. Mas Oyama mawiał ,że Kyokushin nie potrzebuje żadnych kategorii wagowych, bowiem najważniejszym i decydującym elementem nie są cechy fizyczne, jak siła, wzrost czy waga, ale wewnętrzna moc i wola walki.
W 2000 r. Kenji Midori został wybrany na Prezydenta NPO Kyokushin Kaikan, w 2001r. na prezydenta NPO International Karate Organisation. W roku 2002 został uhonorowany stopniem mistrzowskim 6.dan. W 2003 r. Midori stworzył WKO (World Karate Organisation) i zmienił nazwę stylu na Shinkyokushin, kontynuując filozofię Masutatsu Oyamy i dokładając wszelkich starań, by rozpowszechnić ideały budo na całym świecie. Jego ambicją jest stworzenie największej i najsilniejszej organizacji karate na świecie, w duchu współpracy różnych stylów karate oraz włączenie karate w poczet dyscyplin olimpijskich. Punktem wyjściowym dla WKO są ludzie i współpraca pomiędzy nimi. Docenia się tutaj różnorodność kulturową i różnorodność spojrzenia na świat. To założenie otwarcia na nowe idee daje organizacji możliwość rozwoju, w myśl zasady "Każdy kogo spotkam jest moim nauczycielem". Midori podkreśla cały czas, jak ważne jest wspólne działanie, wzajemne wsparcie i pomoc, dzięki któremu można pokonać wszelkie trudności i rozwijać idee karate w duchu wzajemnej życzliwości, ciesząc się wspólnymi sukcesami.