Home

Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin Bartoszyce 2023

 25 listopada w Bartoszycach w Hali BOSiR odbyły się XXXVIII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców i Juniorów, gdzie uczestniczyło 204 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całego kraju zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Zawody odbywały się pod Patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Burmistrza Bartoszyc Piotra Petrykowskiego. Wśród Gości nie zabrakło przedstawicieli samorządu, dyrektorów jednostek, v-ce Prezesa PZK shihan Andrzeja Drewniaka (Sędzia Główny), Shihan Romana Woźniaka (Sędzia Techniczny), shihan Remigiusza Karpińskiego v-ce Prezydenta WKO. Po uroczystym otwarciu odbył się pokaz dzieci, a następnie instruktorów naszych klubów. Wrażenie zrobiły kata z użyciem katany i jak zwykle tamashiwarii. W niezwykłym pokazie kata i samoobrony zaprezentowało się małżeństwo instruktorów z Tarnowskiego klubu sensej Wojciech i Magdalena Hajduk. BKKK reprezentowały 4 osoby: Amelia Wojciechowicz, Michalina Kowalewska, Oliwia Wziątek, Grzegorz Pakuła. Amelia i Grzegorz swoje walki ukończyli na V miejscach, choć niewiele brakowało do strefy medalowej. Oboje zapewnili sobie swoim startem przyszłoroczne stypendia sportowe, ale od tych zawodników należy wymagać więcej. Dobry start zanotowała Michalina Kowalewska, ale nie zakwalifikowała się do ósemek.

Lidzbarski Klub reprezentowała Lena Gałązka, która wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Polski w kat młodzieżowców - 60 kg oraz Miłosz Wach, który w juniorach uplasował się na V miejscu. Zawodnicy również zapewnili sobie stypendia sportowe.
Organizatorem był BKKK  współorganizacji Urzędu Miasta, PZK, BOSiR.  Organizatorzy dziękują wszystkim za okazałą pomoc, szczególnie dr Wojciechowi Stefaniakowi z Zespołem Bartoszyckiego Ratownictwa Medycznego, dr Jackowi Karasiowi z Tarnowa  za troskliwą opiekę. Dziękujemy instruktorom, zawodnikom, sędziom, rodzicom,  Urzędowi Miasta, Dyrekcji i pracownikom BOSiR, Dyrekcji ZGO, Dyrekcji COWiK, Firmie AGAT z Lidzbarka Warmińskiego, Firmie LITWIN SPORT- FASHION.

 

GALERIA 

Licznik odwiedzin

Dziś163
Wczoraj91
W tygodniu163
W miesiącu3721
Wszystkie dni356192