Home

Starachowice 2023

22 kwietnia w Starachowicach odbyła się VI edycja Ogólnopolskiego Turnieju BUSHI-DO Cup, który zaliczany jest do elitarnych, a zarazem z liczną obsadą. W tym turnieju o trofea ubiegało się 605 zawodniczek i zawodników z 45 klubów z całego kraju, więc o medale nie było łatwo. Bartoszycki klub wystawił młodych i najmłodszych zawodników, którzy mogli uczestniczyć w rywalizacji z najlepszymi w Polsce i Europie.. Najlepiej spisali się bracia Dawid i Dominik Klimek, którzy wywalczyli złote medale w swoich kategoriach. Dawid wygrał kat. młodzików U 13-14 lat - 55 kg, natomiast Dominik królował w juniorach młodszych U 15-16 , + 75 kg.
Lidzbark Warmiński Lena Gałązka wywalczyła 2 miejsce w kat juniorek -65 kg, natomiast Julia Gałązka w kat. młodziczek - 50 kg wywalczyła brązowy medal.
komentarz trenera,: sensei Andrzej Litwin - tegoroczna ilość startujących zaskoczyła wszystkich, a szczególnie organizatorów, więc zawody trwały 12 godzin, a o medale nie było łatwo. Przy takiej obsadzie nie może być przypadku, a wygrywają najlepsi. Cieszy mnie dobra postawa naszych zawodników, szczególnie braci Klimek i sióstr Gałązka. Dawid wielokrotnie już udowadniał, że należy do najlepszych młodzików w kraju, ale tym razem i Dominik pokazał dużą klasę, choć przed zawodami zmagał się z chorobą i Jego wyjazd stał pod znakiem zapytania. Dobrą formę zaprezentowały Lena i Julka, które z sercem walczyły o swoje medale, choć Lena przegrała w finale z zawodniczką reprezentującą Końskie (mistrzyni Europy i Polski), to mamy nadzieję, że kolejna edycja może należeć do naszej zawodniczki. Dobrze i bojowo spisali się nasi najmłodsi, którzy zaczynają karierę zawodniczą, choć nie wywalczyli medali, ale udział już w takim turnieju to wielkie wyróżnienie, a przede wszystkim doświadczenie, osu !
20230422_09224520230422_06164820230422_11021620230422_11025520230422_11012920230422_100223DominikLenaDawid20230422_11060520230422_11054320230422_120746