Home

Mistrzostwa Europy WKO Shinkyokushin Sofiakai

4-5 listopada w Sofii (Bułgaria) odbyły się Mistrzostwa Europy największej światowej organizacji WKO Shinkyokushinkai, oczywiście nie zabrakło naszych zawodników. W tym roku bartoszycki klub reprezentowała Amelia Wojciechowicz w kat. kadetek, gdzie zajęła 5 miejsce i Oliwia Wziątek w konkurencji kata młodzieżowców. Po mimo, że swoje techniki wykonała czysto technicznie to jednak sędziowie wskazali na zawodniczkę z Rumunii , która przeszła do następnego etapu. Natomiast lidzbarski klub reprezentował sensei Adrian Wzorek, w kat. młodzieżowców -75kg, gdzie wygrał walkę o wejście do ćwierć finałów, ale w kolejnej sobie nie poradził z zawodnikiem gruzińskim i podobnie jak Amelka skończyła start na 5 miejscu. Drugą reprezentantką była Lena Gałązka w kat. juniorów - 60 kg, która spotkała się w pierwszej walce z utytułowaną zawodniczką Litwy, gdzie przegrała przez wskazanie 3:2.
Było to bogate doświadczenie dla naszych zawodników i każdy otarł się o możliwość wejścia do strefy medalowej, więć mamy nadzieję, że za rok tak będzie, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, osu!