Home

BKKK. Recepta na zdrowie pilnie poszukiwana

BKKK. Recepta na zdrowie pilnie poszukiwana

Portal miasta Bartoszyc

Obóz szkoleniowy to również egzaminy na kolejne stopnie

Obóz szkoleniowy to również egzaminy na kolejne stopnie

Autor zdjęcia: BKKK

KARATE || Wrzesień to już tradycyjny czas zapisów na kolejny sezon treningów w Bartoszyckim Klubie Karate Kyokushinkay. Recepta na zdrowie, przygody i atrakcje jest na wyciągnięcie ręki: w Bartoszycach oraz 3 filach w naszym powiecie.
Tegoroczny obóz szkoleniowy Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushinkay odbył się w dniach 01-08 sierpnia. Uczestniczyło w nim 120 zawodniczek i zawodników z kilku klubów karate, w tym z Bartoszyc, Lidzbarka, Wojnicza i Tarnowa.

Program obozu został w całości zrealizowany
Fot. BKKK
Program obozu został w całości zrealizowany

Zajęcia treningowe prowadzili shihan Remigiusz Karpiński, sensei: Andrzej Litwin, Jarosław i Renata Kwaśniewscy, Wojciech i Magdalena Hajduk, Grzegorz Kimbar, Jakub Kwaśniewski oraz sempai Agnieszka Ząbek.
Program obozu został w całości zrealizowany. Jak zawsze uczestnicy korzystali z zapewnionej bazy sportowej, pogody oraz wielu atrakcji i konkursów. W konkursie "na najlepszą grupę" zwyciężyła grupa IV, prowadzona przez sensei Adriana Wzorka.

Uczestnicy korzystali z bazy sportowej, pogody oraz wielu atrakcji i konkursów
Fot. BKKK
Uczestnicy korzystali z bazy sportowej, pogody oraz wielu atrakcji i konkursów

W Konkursie plastycznym najlepsi okazali się:
— grupa młodsza (2011 i młodsi):
1. Sebastian Borawski,
2. Franciszek Rosa,
3. Leon Szczepanski.
— grupa starsza (2010-2008):
1. Julia Baranowska,
2. Piotr Kabała,
3. Julia Sygnarowicz.

W zawodach pływackich zwyciężyli: Nikola Haritz , Sebastian Tymoszuk, Antonina Szram, Piotr Kabała, Lena Gałązka, Miłosz Pacocha, Aleksandra Bakuła oraz Jakub Kwaśniewski. Sztafetę wygrała grupa II.

Zajęcia treningowe prowadziła profesjonalna kadra
Fot. BKKK
Zajęcia treningowe prowadziła profesjonalna kadra

Tytuł "Najfajniejszego Chłopaka " otrzymał Tomasz Pawlina, a najfajniejszą dziewczyną została Marcelina Olbińska.

W tańcu zwyciężyli Przemysław Sklepowicz i Paulina Czerwonka.

Najpiękniejszą dziewczyną obozu, czyli Miss została Julia Baranowska, a samurajem Oliwia Wziątek.

Obóz szkoleniowy to jednak nie tylko zabawa i atrakcje, ale również egzaminy na kolejne stopnie. Egzamin z wyróżnieniem zaliczyli sempai: Oliwia Wziątek, Bartosz Stefaniak, Karol Matras. Piotr Kabała oraz Ania Pieciułko.
Najwyższe stopnie zaliczyli: Adrian Wzorek, Aleksandra Bakuła 1 Dan, Oliwia Wziątek, Dominika Klimaszewska oraz Lena Gałązka 2 kyu.

Troskliwą opiekę medyczną sprawował dr Jacek Karaś.

Dzięki licencjom PZK mogliśmy trenować praktycznie bez przerw - mówi sensei Andrzej Litwin
Fot. BKKK
Dzięki licencjom PZK mogliśmy trenować praktycznie bez przerw - mówi sensei Andrzej Litwin

O trudnościach, sukcesach i planach rozmawiamy z sensei Andrzejem Litwinem (4 Dan), trenerem karate I klasy.
— Jak klub funkcjonował w czasie pandemii?
— Musieliśmy sobie radzić jak wszyscy — mówi sensei Andrzej Litwin. — Dzięki licencjom Polskiego Związku Karate mogliśmy trenować praktycznie bez przerw. Uczestniczyliśmy we wszystkich zaplanowanych w tym czasie zawodach, w tym również w Bartoszycach. Wyjątkiem były mistrzostwa Europy i Pucharu Polski.Oczywiście treningi oraz zawody odbyły się w ścisłym reżimie sanitarnym, a klimat bez publiczności był dziwny i smutny, co było widać dokładnie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Mam nadzieję, że ten najgorszy czas mamy za sobą i będzie, tylko lepiej.

— Jak rozwija się klub w perspektywie lat?
— W ostatnich latach klub faktycznie prężnie się rozwija. Dzięki wyszkoleniu wielu instruktorów mogliśmy sobie pozwolić na założenie więcej grup treningowych oraz filii w Sępopolu, Górowie Ił., Korszach, Bisztynku, czy Reszlu. Również kadra ciągle się szkoli i rozwija. Stopnie mistrzowskie (czarne pasy) zdobyło 11 osób, a w tym 3 , 2 i 1 Dan. Dzięki pracy wielu ludzi, wolontariuszy, rodziców, wsparcia Urzędu Miasta, czy BOSiR-u mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy w ścisłej czołówce 600 klubów zrzeszonych w PZK. Myślę , że dzięki temu przyznano nam w marcu 2022 roku organizację Mistrzostw Polski Wschodniej. Weźmie w nich udział około 70 klubów, reprezentowanych przez około 400-500 zawodników.

Uczestnicy obozu nie mieli czasu na nudę
Fot. BKKK
Uczestnicy obozu nie mieli czasu na nudę

— Karate to sport dla każdego?
— W treningach uczestniczą dzieci od 5 roku, młodzież oraz dorośli. Oczywiście zawodnicy, którzy wyjeżdżają na studia czasami zmieniają swoje życie, ale Ci zaprawieni mają możliwości i trenują. Cieszy mnie fakt, że nasi zawodnicy dobrze sobie radzą. Konrad Kozubowski, który obecnie mieszka w Opolu jest aktualnym mistrzem Polski i Europy. Wspaniale radzi sobie także Ada Niemczyk (Mrówka), która razem z mężem założyła klub w Dobrzeniu Wielkim i jest aktualną v-ce mistrzynią Polski seniorek.

W obozie uczestniczyło w nim 120 zawodniczek i zawodników z kilku klubów karate
Fot. BKKK
W obozie uczestniczyło w nim 120 zawodniczek i zawodników z kilku klubów karate

— Jakie są plany?
— Od początku września ogłaszamy szeroki nabór do grup i zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę coś zmienić w swoim życiu oraz pozyskać prawdziwych przyjaciół. Już 19 września w Ełku odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy, Mistrzostw Polski wszystkich kategorii. Jestem przekonany, że 4 uczestników tegorocznego obozu będzie uczestniczyć 19 września w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy, który odbędzie się w Ełku, a w listopadzie wezmą udział w ME w Rumunii. Oczywiście 30 października tradycyjnie organizujemy Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Bartoszyce Cup. Przed nami więc wiele startów i wiele wyzwań. Mam nadzieję, że będziemy mieli o czym pisać na łamach Gońca Bartoszyckiego.
— Dziękuję za rozmowę.

 

Licznik odwiedzin

Dziś77
Wczoraj108
W tygodniu77
W miesiącu3097
Wszystkie dni365196