Home

III edycja Memoriału Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Karate Kyokushin

15 maja w sobotę obyła się III edycja Memoriału Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej w Karate Kyokushin. Turniej pamięci bohaterów odbył się w Wojniczu k / Tarnowa. W zawodach uczestniczyło 307 zawodników i zawodniczek z 35 klubów z całego kraju. Bartoszycki klub reprezentowało sześcioro zawodników zawodników, którzy wywalczyli 4  brązowe medale: Jan Ławrynowicz (rocznik 09-10,  +50kg), Aleksandra Baranowska (09-10, -45 kg), Kacper Matyjasek (11-12, -40 kg), Michalina Kowalewska (05-06, -60 kg). Z uwagi na Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego (22 maja) tym razem postawiliśmy na najmłodszych, którzy również nie zawiedli.

Lidzbarski klub reprezentowali z powodzeniem Aleksy Żukowski, który wywalczył brązowy medal w kat 2005- 2006 -65 kg  oraz Aleksandra Bakuła, która w eliminacjach, półfinale oraz w finale pokonała swoje przeciwniczki przed czasem. W walce finałowej Ola pokonała Oliwię Małecką wielokrotną medalistkę Mistrzostw Polski i Europy.
Gratulujemy i życzymy wielu sportowych osiągnięć, osu!