Home

Amelia Wojciechowicz v-ce mistrzynią Polski !!!

14 listopada w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Nasz klub z powodzeniem reprezentowała Amelia Wojciechowicz w konkurencji kumite +55 kg, która wywalczyła srebrny medal i tytuł v-ce mistrza Polski.  W zawodach uczestniczyło 174 zawodników i zawodniczek z 70 klubów z całego kraju (rocznik 2005-2006).  Amelia nie miała łatwego zadania, ponieważ w jej kat. wystąpiło 29 zawodniczek, więc droga do podium nie była łatwa. Ogółem nasza zawodniczka stoczyła 4 pojedynki w tym trzy zakończyły się zwycięstwem po dogrywkach. Natomiast finał przegrała przez wskazanie, gdyż nie miała wiele czasu na odpoczynek, ponieważ po walce półfinałowej miała, tylko 3 min na odpoczynek, a jej rywalka 20 co było spowodowane "pośpiechem" organizacyjnym. Ale poradziła sobie bardzo dobrze i mamy nadzieję, że to początek wspaniałej kariery. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, osu!

komentarz trenera - sensei Andrzej Litwin - oczywiście, że jestem zadowolony z postawy naszej zawodniczki, choć po cichu liczyłem na medal, ba nawet złoty, ale zawody miały przebieg dramatyczny. Tylko dobre przygotowanie, determinacja zawodniczki spowodowała, że jest medal. Myślę, że za rok, ponieważ Amelka będzie jeszcze juniorką mł., ale starszą w roczniku to będzie  ten wymarzony kolor.

Licznik odwiedzin

Dziś48
Wczoraj185
W tygodniu374
W miesiącu4322
Wszystkie dni267525