Home

Puchar Polski Karate Kyokushin Szczecinek 2018

8 grudnia odbył się w Szczecinku Puchar Polski Karate Kyokushin z udziałem 460 zawodników i zawodniczek z 76 klubów z całego kraju. Nie zabrakło reprezentacji Bartoszyc. Nasz klub z powodzeniem reprezentował Dawid Pażuś, który w kat .juniorów +75 wywalczył złoty medal, gdzie w drodze do najwyższego podium stoczył 3 zwycięskie pojedynki. Drugą naszą reprezentantką była Amelia Wojciechowicz, która walczyła w kat młodzików -50 kg, ale niestety nie zdołała się przebić do strefy medalowej choć zanotowała dobry występ. Były to ostatnie zawody w tym roku, ale niedługo zawodnicy będą odpoczywać, ponieważ już 13 stycznia będą uczestniczyli w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy. W tegorocznych mistrzostwach Europy w Wrocławiu Dawid zajął III miejsce, więc w przyszłym roku w Pradze liczymy na lepszy wynik. Gratulujemy  zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów.

Miło nam poinformować, że także nie zabrakło reprezentacji z Lidzbarska Warm., która w trzyosobowym składzie wywalczyła 2 brązowe medale. III miejsca PP zajęli  Adrian Wzorek w kat.junior - 75 kg i Miłosz Wach w kat. młodzików. Krok od medalu była Marta Zawadzka, która walczyła w kat. juniorek - 55 kg, gdzie w ćwierćfinale po dogrywce przegrała przez wskazanie 3;2, osu!

DSC_0292DSC_0288DSC_0521DSC_0525DSC_0531DSC_0529DSC_0283DSC_0273DSC_0180DSC_0124DSC_0140DSC_0218DSC_0271DSC_0261DSC_0126