Home

Dawid

DAWID PAŻUŚ BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW EUROPY 2018 !!!!

W dniach 11-12 maja we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin  Seniorów i Juniorów z udziałem 392 zawodników i zawodniczek z 28 krajów. Nasz klub reprezentował Dawid Pażuś, który w kat. kumite junior +80 kg wywalczył 3 miejsce. W kat. było 12 zawodników, a w losowaniu nasz reprezentant otrzymał wolny los kwalifikując się do ćwierćfinałów. W ósemkach zdecydowanie i jednogłośnie pokonał reprezentanta Bułgarii kwalifikując się do rundy półfinałowej, gdzie przegrał z utytułowanym reprezentantem Litwy, który wygrał tą kategorię, a Dawid zadowolił się brązowym medalem.

komentarz trenera - sensei Andrzeja Litwina - Osobiście cieszę się z każdego medalu, a te z ME mają swoją sportową wartość i są bardzo ważne. Dawid jest zawodnikiem bardzo ambitnym i ciągle rozwijającym się, a te cechy sportowca dają nadzieję, oczywiście przy ciężkiej pracy,  że za rok wynik może zostać tylko poprawiony.