Home

Austria 2015

14-15 czerwca w Wiedniu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Karate Kyokushin.W zawodach uczestniczyło 250 zawodniczek i zawodników z 12 państw z całej Europy.Nie zabrakło tradycyjnie w tym prestiżowym turnieju reprezentantów naszego klubu, którzy silnie zaznaczyli swój udział.Joanna Czerniewska startująca w kat. juniorek +65 kg zdobyła złoty medal.W drodze do "złota" Asia stoczyła trzy walki , gdzie w eliminacjach i półfinałach pokonała swoje przeciwniczki z dużą przewagą ( walka półfinałowa przed czasem).W finale trafiła na reprezentantkę Węgier i do wyłonienia  zwyciężcy potrzebna była dogrywka po której sędziowie jednogłośnie wskazali na Asię.Drugą medalistką została Karolina Daszkiewicz, która startowała w konkurencji kata juniorek, gdzie zajęła II miejsce.Karolina i Adrianna Mrówka  również startowały  w kumite juniorek -55kg, ale niestety nie dotarły do strefy medalowej. W międzynarodowym składzie sędziowskim znalazł się nasz instruktor sensei Rafał Czerniewski 1Dan.Sędzią głównym zawodów był Shihan Wiesław Gwizd 5 Dan z Polski, a organizatorem Austriacka Organizacja Karate Shinkyokushin.
sensei Andrzej Litwin - bardzo się cieszę z tego sukcesu, jakby nie było jest to dobry wynik i to w wymiarze międzynarodowym.Mistrzostwa Austrii to b.poważna impreza i z roku na rok startuje coraz więcej zawodników, a w tym roku startowali również zawodnicy z innych styli karate.Dziewczęta potwierdziły swoją dobrą formę zarówno w kumite jak i kata.Ten sukces nas utwierdza, że bartoszyckie karate ma godne miejsce na europejskich matach.

Img_20150614_184948-1Img_20150614_184927Img_20150614_184910Img_20150614_184837Img_20150614_184759