Home

Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Karate Kyokushin

17 czerwca w niedzielę w Hali "Urania" w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Karate Kyokushin.

W zawodach uczestniczyło 260 zawodników i zawodniczek z 14 klubów. Dwudziestosiedmioosobowa reprezentacja BKKK wywalczyła 20 medali ( 6 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych).

Złote krążki zdobyli: Dawid Pażuś ( kat.junior ), Natalia Maksymik ( kadet), Grzegorz Pakuła ( kadet ), Konrad Tylicki ( kadet ), Julia Basiukiewicz ( junior mł.), Aleksandra Baranowska ( konkurencji kata ).

Srebrne: Mateusz Maciorowski ( młodzik mł.),Weronika Stankiewicz( junior mł.), Michał Mikos ( kadet), Bartosz Podpirka ( kadet), Radosław Ogonowski ( senior + 80 kg), Jakub Kwaśniewski ( senior - 80 kg), Oliwia Wziątek ( junior mł ).

Brązowe: Zuzanna Pycko ( junior mł.), Patrycja Włodarczyk ( junior mł.), Krystian Archacki ( senior - 80 ), Sebastian Archacki ( senior - 80), Paweł Skarul ( junior ), Jakub Borkowski ( kadet mł.), Maria Stankiewicz ( junior mł.).

W klasyfikacji drużynowej BKKK został sklasyfikowany na III miejscu. W składach sędziowskich klub reprezentowali : sensei Jarosław Kwaśniewski i sempai Renata Turek.

Miło nam zakomunikować, że dziesięcioosobowa reprezentacja Lidzbarka Warm. wywalczyła 8 medali ( 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe ).

Złote krążki zdobyli: Marta Zawadzka ( kat. junior mł), Weronika Konwicka ( kat. junior), Adrian Wzorek ( kat.junior).

Srebrne: Aleksandra Bakuła ( kat. junior mł.), Michał Jasinowicz (  kat.kadet ), Aleksy Żukowski ( kat. kadet. mł.).

Brązowe: Maciej Jowik (kat.junior), Antonina Szram ( kat. młodzik mł.).

- Cieszy nas dobra forma zawodników, których zobaczymy po wakacjach w kolejnych startach w Turniejach Ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski i Europy.