Home

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Radom 2017

19 marca w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin w których wzięło udział 335 zawodniczek i zawodników z 41 klubów Polski Wschodniej (uczestniczyły wszystkie org.kyokushin zrzeszone w PZK). Udział naszej reprezentacji zakończył się dorobkiem 3 medali. Złoty medal zdobyła Julia Basiukiewicz w kat.juniorek mł. -60 kg, srebrny zdobył Dawid Pażuś, który w kat. ciężkiej juniorów wygrał 4 walki, a w piątej fiałowej po dogrywce uległ Michałowi Bekiszowi z Konstancina Jeziornej. Brązowy krążek zdobył Paweł Skarul startujący również w juniorach -65 kg. Opiekunem ekipy była sempai Renata Turek, natomiast sensei Jarosław Kwaśniewski zasilił składy sędziowskie.
komentarz trenera- sensei Andrzej Litwin: rekordowa ilość startujących sprawiła, że zdobycie medalu nie było łatwe, więc po trofea sięgnęły osoby , które w ostatnim czasie ciężko pracowały na sukces. Miłą niespodziankę sprawiła Julka, która zapaliła swoją "sportową gwiazdkę" wygrywając tak prestiżowe zawody.
Lidzbark Warmiński : 1 miejsce Adrian Wzorek kat. junior mł. -75 kg (stoczył 4 walki w tym 3 przed czasem, łącznie z finałową), 2 miejsce w kat. senior -65kg Tomasz Misiewicz, brązowy medal zdobyła Weronika Konwicka w kat. juniorek - 55kg

DSC_0142DSC_0136DSC_0140DSC_0143DSC_0138DSC_0137DSC_0150DSC_0151DSC_0152DSC_0149DSC_0155DSC_0145DSC_0144DSC_0146DSC_0147DSC_0148